Ümitköy Nakliyat

7 Mar by Tuncay

Ümitköy Nakliyat

Taşımacılık artık global bir sektör haline geldi bir çok firma bulunduğu bölge evden eve nakliyatın yanı sıra şehirler arası hatta uluslararası nakliye alanında hizmet veriyor.
Talebin çok olması aynı zamanda güçlü bir rekabeti de peşinden sürüklediği için taşımacılık alanında bulunan şirketlerin araç ve personel sayısını arttırarak bu sektörde de başarıya ulaşmaları gerekiyor. Şehirler arası evden eve nakliye hizmetini diğer taşımacılık faaliyetlerinden ayıran en önemli özellik ise bu işi yapan firmaların her iki şehir hakkında yüksek seviyede bilgi sahibi olmasının gerekliliğidir. Bu ihtiyacın temelini hızlı sevkıyat ve daha güvenilir ev taşıma hizmeti oluşturuyor. Bugün sizlere şehirler arası nakliyat yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, taşımacılık sırasında ne gibi önlemler alınmalı bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle sizlere şehirler arası nakliyat nedir? Bu sorunun cevabını vererek başlayalım; Ülkemizde yaygın olarak kullanılan, vatandaşlarımızın özel ve zorunlu ihtiyaçlarından dolayı evini bir şehirden başka bir şehre kalıcı veya geçici bir şekilde taşıma işlemine verilen isimdir. Günümüzde bir çok evden eve firması https://www.agaogluxpress.com/evden-eve-nakliyat
buradan da görebileceğiniz gibi şehirler arası nakliyat hizmeti vermektedir. Buradaki en önemli husus ise verilen hizmetin daha geniş kapsamlı olması ve evden eve taşımadaki temel servislerin standart olarak verilmesidir. Tıpkı şehir içi nakliyatta olduğu gibi eşyaların sigortalanması, ücretsiz ekspertiz ve zamanında teslimat gibi hizmetlerin verilmesinin yanı sıra eşyaların eksiksiz ve hasarsız bir şekilde taşınması en önemli hususlar arasındadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Şehirler arası evden eve nakliyatta dikkat edilmesi gereken en önemli husus nakliye araçlarının uzun yolculuklar için dizayn edilmesi ve özel olarak hazırlanmasıdır. Nakliye aracının içi eşyaları koymaya elverişli olmalı ve aracın tüm bakımları yapılmalıdır. Mesafenin uzunluğuna göre araç içerisinde mutlaka yedek şoför bulundurulması Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından koyulan kurallar arasında bulunmakta olup nakliyat işlemine başlamadan önce mutlaka yol ve hava durumu takip edilmelidir. Kış aylarında gerçekleşecek evden eve taşımacılığında müşteri ile anlaşma yapılırken mutlaka yol şartları göz önüne alınarak teslimat tarihi verilmelidir. Geçmişte bir çok nakliyat firması bu konuda sıkıntılar yaşamış ve müşterilerine zamanında taşımacılık hizmeti verememiştir, bu yüzden anlaşılan tarih aralığının fazla olması ileride yaşanacak olası bir mağduriyetinin önüne geçecektir.

Standart Şehirler Arası Nakliyat Araç Örneği

Uzun yolculuklarda araç içerisinde yer alan eşyaların sabitlenmesi, kırılacak eşyaların ayrı bir bölümde tutulması ve hijyenik malzemeler ile kaplanması gibi çalışmalar ev taşıma hizmeti alan müşterilerin mutlaka gerçekleşmesi beklenen hizmetler arasındadır. Her ne kadar evden eve nakliyat firmaları için ek bir maliyet yaratsa da müşteri memnuniyeti için mutlaka uygulanması ve sunulması gereken özellikler arasında yer alan bu servisleri bir çok kurumsal nakliyat firmaları sağlamaktadır.

Profesyonel Paketleme Örneği

dikmen evden eve nakliye

Paketleme sırasında geniş bir nakliyat aracı içine düzgün bir şekilde yerleştirilen eşyalar muntazam, aralarında boşluk olmayacak şekilde yerleştirilerek yolculuk sırasında her hangi bir hasar ve kırılmayı önlemektedir. Büyük eşyaların etrafı balonlu naylon ile kaplanarak deforme olması engellenir, bununla birlikte büyük koliler ve diğer paketleme malzemeleri de ev taşıma firmalarının sıkça kullandığı yardımcı araçlar arasındadır.

Yapılan Yanlışlar
Piyasada henüz yeni olan ve bünyelerinde daha çok tecrübesiz eleman barındıran evden eve firmaları,çoğu zaman taşıma sırasında eşyaların yanlış yerleştirilmesinden dolayı kırılma, bozulma ve deforme gibi zararların yanı sıra eşyaların kaybolması müşterilerin sıkça şikayet ettiği hususlar arasındadır. Şunu belirtmeliyiz ki; eşyaların kaybolması örneğinde nakliyat firma çalışanlarının kesinlikle art niyetli olduğunu düşünmüyoruz ancak ihmalkarlık ve yapılan işin tam olarak sorumluluğunun bilincinde olmamaktan dolayı bu tür sıkıntılar ile karşılanmalıdır. Unutulmaması gereken en önemli konu ise müşterinin memnun olmaması firma açısından oldukça kötü bir izlenim yaratır bu yüzden tüm evden eve nakliyat işlemlerinde kusursuz bir hizmet verilmelidir.

‘Eşyaların Zamanında Taşınmaması’

Ekspertiz servisi nakliyat firmalarının en önemli ve kritik hizmetlerinden birisidir, taşımacılık ücretinin belirlenmesi, maliyet hesaplanması ve yol mesafesi gibi önemli ayrıntılar için gerekli olan eksper (keşif) özellikle şehirler arası evden eve taşıma servisinde aynı zamanda eşyaların zamanında yeni eve taşınma sürecini belirlemektedir. Yeni kurulan ve henüz kurumsallaşamayan nakliye firmaları bu konuda oldukça yetersiz oldukları için müşteri ile taşıma personeli arasındaki bağı kuramazlar ve taahhüt edilen zamanın dışında taşınma işleminin gerçekleşmesine neden olurlar. Müşteriler bu gibi olumsuzluklar ile karşılaşmaması için hizmet aldığı firmanın mutlaka nakliyat eksperine sahip olup olmadıklarını sorması gerekmektedir.

Zorunlu Yetki Belgeleri
Yurt içinde eşya taşımacılığı yapan firmaların almak zorunda olduğu kısaca (K) harfi ile temsil edilen belgelerdir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından düzenlenen özellikle şehirler arası evden eve nakliye sırasında sıkça kontrol edilen bu belgelere sahip olmayan firmalara ağır para cezaları kesilmektedir. Bu belgeler hakkında daha fazla bilgiyi http://www.ubak.gov.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz. Bu belgeyi sadece ilgili bakanlık vermektedir, bunun dışında aracı firmalar ile çalışmanızı tavsiye etmiyoruz.

‘Evden Eve Nakliyat Firma Önerisi’

Ağaoğlu Express evden eve nakliyat, Ankara’da taşıma hizmeti veren işini dürüst ve kaliteli yapan bir firma olarak dikkat çekiyor. Uygun fiyatlara sunduğu nakliyat faaliyetlerini 1985 yılından bu yana gerçekleştiren firma ev taşıma, evden eve nakliyat, ofis taşımacılığı ve depo kiralama gibi bir çok lojistik hizmeti veriyor. Ankara’nın tüm ilçelerine evden eve nakliyat hizmeti veren Ağaoğlu Express özellikle Ümitköy nakliyat, Çayyolu, Bilkent ve Yaşamkent’de çok uygun fiyatlara nakliye işlemi gerçekleştiriyor. 2017 yılına özel kampanyalarla tüm taşınma ihtiyacı olanlara büyük kolaylıklar sağlıyor. Güçlü alt yapısı ile günümüzde bir çok nakliyat firmasından çok daha üstün ve kaliteli bir şekilde taşımacılık hizmeti veren Ağaoğlu Express evden eve nakliyat, şirketine 0312 517 04 29 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz ayrıca agaogluexpress.com adresinden de firma hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

One Comments “Ümitköy Nakliyat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara