ankaraevden-evenakliyat.net: Ağaoğlu Express .com’dan 3 milyar TL’lik evden eve nakliyat pazarına özel bir çözüm

Hizmet odaklı evden eve nakliyat yeri olan ankaraevden-evenakliyat.net, agaogluexpress.com ile evden eve nakliyat dikeyinde yeni bir perde açıyor. Deloitte Fast 50’e göre Türkiye’nin ikinci en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olan Ağaoğlu Express, 3 milyar TL’lik bir pazarın kalıcı hakimi olmak istiyor.

Online hizmet sektörünün popüler girişimi Ağaoğlu Express.com, bildiğiniz gibi nakliye alanında da hizmet vermeye başlamıştı. ankaraevden-evenakliyat.net ise Ağaoğlu’nun bu alandaki hizmetini bağımsız bir hale getiriyor ve 6 yıllık tecrübenin eseri olarak karşımıza çıkıyor. Tek yapmanız gereken nereden nereye taşınmak istediğinizi girmek ve taşınma koşullarını girmek. Yıllardır yaptığı veri odaklı analizlerden faydalanan Ağaoğlu, aldığı bilgilere göre sabit fiyat garantisi sunuyor ve karşınıza ödeyeceğiniz fiyatı net olarak çıkarıyor.

3 milyar TL’lik pazar
Bu dikeydeki hizmetlerin çoğu kayıt dışı ancak Ağaoğlu, yaptığı analizlere ve TÜİK göç istatistiklerine göre her yıl yaklaşık 2,5 milyon taşınmanın gerçekleştiğini tahmin ediyor. Bu potansiyelin de yıllık 3 milyar TL’lik pazar hacmi oluşturduğunu paylaşıyor. Bir süredir test aşamasında olduğunu öğrendiğim ankaraevden-evenakliyat.net, son 2 ayda 45 taşınma gerçekleştirmiş ve şu anda 72 seçilmiş iş ortağı ile hizmet veriyor.

Ağaoğluexpress.com CEO’su Tuncay UKAN, taşınma sürecindeki sorunları teknoloji ve tecrübe gücüyle, hesaplı ve güvenli bir şekilde çözmek için yola çıktıklarını ifade ediyor. Rahat Taşın’ın agaogluexpress.com’un 6 yıllık tecrübesine dayanan fiyat hesaplama algoritması, binanızın kat sayısından yük asansörü olup olmamasına kadar bir çok değişken için değerlendirme yapıyor. Böylece taşınılacak binaya ve yapılacak işe göre bir fiyat alabiliyorsunuz.

Evden eve nakliyat pazarının yüzde 6’sı internetten
Tuncay UKAN , Rahat Taşın’ın heyecan verici bir yeni adım olduğunu söylüyor ve şu anda taşınmaların yüzde 6’sında internet kanalları üzerinden gerçekleştiğini söylüyor. Bu hacmin çok büyük bir oranının zaten Agaogluexpress’te olduğunu paylaşan Değim, Rahat Taşın ile hem kendi pazarı hem de kendi paylarını büyütmek istediklerini ekliyor. UKAN’dan aldığım bilgilere göre Rahat Taşın, online taşınma pazarını 3 yılda ikiye katlamayı ve online kanallardan nakliyeci bulunarak gerçekleşen her 3 taşınmadan 1’ini üstlenmeyi hedefliyor.

Evden eve nakliyat dikeyinin potansiyelini ve sektörün henüz tam olarak dijitalleşmediği sanırım yeterince aşikâr. Bugüne dek bu sorunu çözebilen bir girişimin çıkmamasını ise muhtemelen bu işin zor olmasından kaynaklanıyor. Agaogluexpress.com ise haklı olarak 6 yıllık veriye dayalı tecrübesine güveniyor. Dolayısıyla bu dikeyde de Agaogluexpress.com gibi hızlı büyüyecek bir girişimle karşı karşıya olduğumuzu düşünebiliriz. Sonuçların nasıl olacağını hep birlikte bekleyip görelim.

About the Author

Tuncay

No Comments

Bir Cevap Yazın